Servisní centrum tiskáren

 

www.epsonhpservis.cz

Vaše inkoustová tiskárna EPSON netiskne vůbec, nebo jsou v tisku bílé ( barevné) pruhy........

 

Zacpaná tisková hlava - co s ní ?

Vaše inkoustová tiskárna začala "proužkovat" a výtisky jsou nekvalitní. V tisku se objevily prázdné pruhy bez tisku nebo pruhy vytisklé jednou barvou. První co je vhodné zkusit, je zjistit zda tisknou všechny trysky v tiskové hlavě. Nejspolehlivější je udělat test trysek. Jak na to naleznete v části " Test trysek a čištění tiskové hlavy".

Další z možností je zaschlý inkoust v nefunkční trysce ( popř. tryskách). Nyní důležité varování nepoužívejte žádném případě žádná rozpouštědla či jiné chemikálie ( např. líh apod. ). Pro čištění se používá speciální čistící roztok na tiskové hlavy založený svým složením na inkoustu určeném pro určitý model tiskárny. Materiály použité v tiskové hlavě jsou svým složením odolné pouze proti chemickým vlastnostem inkoustu určeném pro určitý typ tiskárny.

Samozřejmě čistící roztok dokáže úspěšně reagovat v závislosti na kvalitě používaného inkoustu, tedy na chemickém složení zaschlého inkoustu. Z našich zkušeností můžeme úspěšnost vyčištění tiskové hlavy v následující tabulce.

 

Použitý inkoust: Original EPSON Kvalitní OEM Střední kvalita OEM Špatná kvalita OEM
Úspěšnost vyčištění tiskové hlavy:
98 %
80 %
60 %
20 %

 

 

Pokud ani čistící roztok nedokáže vyčistit tiskovou hlavu, je jedinou možností výměna tiskové hlavy. Hlava může být vadná mechanicky, nebo elektricky. V  případě potřeby kvalitního tisku je nutné tiskovou hlavu vyměnit. Problematiku týkající se výměny tiskové hlavy u inkoustové tiskárny naleznete v připravovaném článku ,, Výměny tiskových hlav”.

Bližší informace Vám rádi poskytnou naši technici.